بسته

شیلنگ پنوماتیک و شیلنگ فنری پنوماتیک

شیلنگ پنوماتیک و شیلنگ فنری پنوماتیک

شیلنگ پنوماتیک چیست؟

از دیدگاه علمی، پنوماتیک فرآیند استفاده از هوای تحت فشار برای تکمیل کار است.

یک مثال ساده از نحوه عملکرد پنوماتیک، باد کردن توپ بسکتبال با استفاده از پمپ است. پمپ های هوا از هوای تحت فشار برای تکمیل کار استفاده می کنند که در این مورد باد کردن یک توپ است.

از نقطه نظر صنعتی، فرآیند یکسان است، فقط با ابزار و ماشین آلات. به عنوان مثال، یک سیستم پنوماتیک شامل یک کمپرسور، یک محرک، یک شیر و یک مدار است که به نام شلنگ پنوماتیک نیز شناخته می شود.

برای رساندن هوای فشرده به ابزار می توانید از شیلنگ پنوماتیک استفاده کنید. شیلنگ پنوماتیک نوعی شلنگ صنعتی است. وظیفه اصلی شلنگ پنوماتیک انتقال هوای تحت فشار است.
شیلنگ های پنوماتیک برای چه مواردی استفاده می شوند؟

شیلنگ های پنوماتیک در بسیاری از سناریوهای مختلف استفاده می شوند. آنها احتمالاً بیشتر از آنچه فکر می کنید استفاده می شوند.

کاربردهای شیلنگ پنوماتیک

شیلنگ های پنوماتیک در موارد زیر کاربرد دارند :

ترمزهای بادی
تجهیزات ورزشی
سوئیچ های فشار
تنظیم کننده های فشار
کمپرسور هوا
جک چکش

شیلنگ های پنوماتیک اغلب در محیط های صنعتی و زندگی روزمره استفاده می شوند. آنها می توانند به عنوان حسگر کار کنند، فشار 威而鋼 را اندازه گیری کنند، محصولات تولید کنند، و حتی مشکلات دستگاه گوارش انسان را تشخیص دهند!

شرکت شیلنز برای اولین بار در ایران  شیلنگ های پنوماتیک با پایه مواد peh که فرمول اختصاصی همین مجموعه است واسقامتی بسیارنزدیک به پایه مواد pu میباشد را به تولید انبوه رسانده است.

شیلنگ پنوماتیک
شیلنگ پنوماتیک

نمونه شیلنگ فنری پنوماتیک

شیلنگ فنری پنوماتیک
شیلنگ فنری پنوماتیک

شیلنگ فنری تولید شده این مجموعه بسیار با دوام و حتی از نمونه وارداتی برگشت پزیری بیشتری دارد به همین علت قطر کلی پیچش بزرگتر شده و از این روی فضای کمتری رواشغال میکند.

 

 

 

آشنایی با عملکرد اصلی شیلنگ پنوماتیک


آیا می دانستید که استفاده از سیستم های پنوماتیک در کسب و کار شما بسیار ایمن تر از سایر روش ها است؟ اگر سیستم پنوماتیکی نشتی داشته باشد، به کارگران یا محیط زیست آسیبی نمی رساند زیرا تنها چیزی که بیرون می آید هوا است.

 

عوامل موثر در انتخاب و خرید شیلنگ پنوکاتیک

ماده اولیه شیلنگ پنوماتیک

شیلنگ های پنوماتیک را می توان از چندین ماده مختلف ساخت. هر یک از این مواد دارای مزایا و معایت متفاوتی هستند که در آن بهتر عمل می کنند.

پلی اورتان 

نایلون

پلی وینیل کلراید (PVC)

پلی اتیلن

 

اندازه لوله


اولین چیزی که هنگام انتخاب شیلنگ پنوماتیک باید در نظر بگیرید اندازه لوله است. باید بسنجید که شما می خواهید به  چه مقدار صحیح هوا از شیلنگ عبور کند. در صورتیکه شیلنگی انتخاب کنید که قطر آن کمتر از قطر مورد نیاز شما باشد ، قطعا فشار مورد نظر را دریافت نخواهید کرد و در صورتیکه قطری بزرگ را انتخاب کنید هزینه اضافی پرداخت کرده اید

 

حداکثر فشار کاری


نکته دیگری که در انتخاب شیلنگ پنوماتیک باید به آن توجه کنید حداکثر فشار کاری است. بنابراین، به شلنگی نیاز دارید که بتواند فشار مورد نیاز سیستمی را که ایجاد می کنید، تحمل کند.

انعطاف پذیری


قبل از انتخاب نوع شیلنگ پنوماتیک، باید میزان انعطاف شیلنگ را در نظر بگیرید. برخی از مواد به شیلنگ این امکان را می دهند که انعطاف پذیرتر از سایرین باشد.

انتخاب یک شلنگ انعطاف پذیر باعث می شود که شلنگ راحت تر قرار گیرد، اما با یک شلنگ سفت و سخت، برای حرکت در زوایای مختلف مشکل خواهید داشت.

 

درجه حرارت


هنگام انتخاب شیلنگ برای فرآیند تولید خود، حتماً دما را نیز در نظر بگیرید. هر نوع لوله پنوماتیکی دارای محدودیت دمایی است که شما نباید از آن فراتر بروید . عبور از حد مجاز دما می تواند باعث از کار افتادن شیلنگ شود.

 

برای کسب و کار خود نیاز به خرید شیلنگ پنوماتیک دارید؟

شرکت شیلنز برای اولین بار در ایران  شیلنگ های پنوماتیک با پایه مواد peh که فرمول اختصاصی همین مجموعه است واستقامتی بسیارنزدیک به پایه مواد pu میباشد را به تولید انبوه رسانده است.

شیلنگ فنری تولید شده این مجموعه بسیار با دوام و حتی از نمونه وارداتی برگشت پزیری بیشتری دارد به همین علت قطر کلی پیچش بزرگتر شده و از این روی فضای کمتری رواشغال میکند.

تولیدات این مجموعه فقط در دو رنگ آبی ونارنجی به بازار عرضه شدهاست.

-در هنگام خرید این محصول به نام تجاری آن shilanz دقت کنید

-در این مجموعه شیلنگ های پنوماتیک پایه peh از سایز 4 الی 16 با حد اکثر ضخامت استاندارد تولید میشود

-شیلنگ های پنوماتیک شیلنز معمولا از پایه مواد pu تولید میشود اما برای یه سری موارد خاص از جنس pe تولید میشود که استقامت پایینی نسبت به نمونه های اصلی دارد اما شرکت شیلنز به ترکیبی اختصاصی رسیده که با پایه مواد peh تولید می شود که هم از نظر قیمت بسیار مقرون بصرفه به دست مصرف کننده می‌رسد و هم استحکام و مقاومت ی بسیار نزدیک به پایه مواد pu دارد .

-این محصول در انواع دستگاه های صنعتی کاربرد دارد و هدایت گر نیروی باد در تجهیزات پنوماتیکی است .

 

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

همین حالا تماس بگیرید